Jak można kontrolować pracownika oraz wydajność jego komputera?

Wydajność w pracy bez wątpienia ma ogromne znaczenie, zarówno dla pracownika, jak i jego przełożonych. Dlatego wielu przedsiębiorców, mniej lub bardziej oficjalnie, decyduje się na monitorowanie wydajności kadry za pomocą nowoczesnego oprogramowania. Pozwala ono nadzorować, czym w godzinach pracy zajmuje się konkretna osoba, czy wykonuje zlecone zadania lub ile czasu poświęca na niepotrzebne czynności. Efektywny program do kontroli komputera z całą pewnością pozwoli skutecznie zarządzać rozmaitymi procesami i nadzorować prowadzenie określonych działań.

Bogactwo funkcji oprogramowania do monitoringu

Istnieje wiele funkcji, z jakich można skorzystać w trakcie korzystania z programu odpowiadającego za monitorowanie wydajności komputera. Przede wszystkim osoba odpowiadająca za nadzór ma możliwość kontrolowania na bieżąco, co dzieje się na ekranie. Bez wątpienia jest to bardzo przydatna opcja, podobnie jak nagrywanie. Rejestrowanie aktywności konkretnego pracownika jest ważne w kontekście raportowania, jak wiele czasu spędza on na wykonywaniu swoich obowiązków, a jaką część poświęca na przeglądanie internetu bądź korzystanie z aplikacji, które nie są związane z firmową działalnością. Kompleksowe nagrywanie komputera pozwala na powrót do zgromadzonych zapisów w dowolnym momencie i przegląd zapisanych danych. Co istotne, jest to rozwiązanie dostępne nie tylko w momencie połączenia urządzenia z internetem, ale także offline. To na pewno duża zaleta programu.

Jakie informacje można zgromadzić?

Dla kadry zarządzającej niewątpliwie ważny jest szereg danych, związanych z wykonywaniem obowiązków przez pracownika. Właśnie z tego powodu program do monitorowania wydajności komputera, a przy okazji także pracownika, dysponuje bardzo szerokimi i różnorodnymi możliwościami. Może gromadzić rozmaite dane. Jakie? Na przykład informacje o odwiedzanych stronach internetowych lub otwieranych aplikacjach. Przechwytuje również dane o korzystaniu z konkretnych folderów, co pozwala określić, jak wiele czasu dana osoba spędza przy komputerze. Wszystkie działania, wykonane na klawiaturze, są nadzorowane i zapisywane. Kompleksowe monitorowanie stron internetowych oznacza nie tylko gromadzenie ich na użytek raportów, ale pozwala również na uruchomienie alertu, kiedy wybrana witryna została właśnie uruchomiona. Zakres tego rodzaju powiadomień można ustawić w zależności od potrzeb.